Необхідний мінімум для фронтент-розробника

Отже, Ви вирішили стати розробником. Можна привітати Вас з цим першим кроком. Проте Вас, ймовірно, як і більшість тих, хто стає на шлях певної діяльності буде цікавити той мінімум знань, який пригодиться для того щоб почати працювати.
Порівнювати розробку зараз та розробку, якою вона була ще кілька років тому досить складно адже всього за кілька років усе встигло кардинально змінитись. Можливо тому, що розробники браузерів, нарешті, змогли навести лад в своїх творіннях або ж самі розробники почали більш серйозно та комплексно підходити до власної роботи.

Сьогодні важко уявити успішного розробника без певного набору базових навичок. Яких? Про це ми зараз і розповімо.
1. JavaScript
Це значить, що Ви повинні не лишень знати про його існування та розуміти принципи роботи бібліотеки JavaScript. Окрім цього Вам знадобиться знання принципів роботи структур даних типу об'єктів та масивів, функції, працювати через прототипи та справлятись із асинхронністю.
2. Система управління файлами Git




Вам потрібен профіль на GitHub. Серйозно. Якщо у Вас все ще його нема, то Ви втрачаєте можливість бути частинкою величезної спільноти що сформувалась довкола технологій фронтенд-розробки.
3. Інструменти розробника, встановлені в браузер
За останній час встигли вдосконалитись не лише розробники, які безпосередньо працюють над проектом, але і їхні інструменти. Тому для зручності, обирайте для себе браузер, з інструментами якого Вам буде найбільш комфортно працювати. Поки що найбільшим функціоналом володіє Гуглівський Chrome, проте не варто також і від можливостей інших браузерів. Такі інструменти можуть значно спростити Ваше життя як розробника, коли Ви навчитесь використовувати всі привілеї, що надають браузери.


4. Командний рядок



Якщо раніше його використання можна було вважати необов'язковим, то зараз Ви можете втрачати надто багато не юзаючи його.
5. CSS-препроцесори
Слід відмітити, що часто фронтенд-розробники пишуть код, який сильно відрізняється від того, який в результаті виявляється в готової збірці і яскравим прикладом цього є код, написаний за допомогою CSS-препроцесорів. Можливо, чистий CSS і має право на життя, але використання CSS-препроцесорів дає нам можливості, які мали би давно бути добавленими в CSS. А поки цього не відбулось, нехтувати такою значною допомогою – нерозумно.



6. Тестування



Модульний вільно з'єднаний код – радість розробника. І тестувати його просто. Разом із тим, тестування погано організованого коду може перетворитись на жахіття та буде щось середнім між складним та неможливим. Тому написання тестів хоча і дещо марудне заняття, проте дозволить систематизувати як власний підхід до роботи так і сам код. А значить – покращити його якість.
7. Автоматизація процесів
Хороший розробник-лінивий. Тому, якщо Вам доводиться виконувати одну і ту ж дію більше двох разів – це потрібно автоматизувати.


8. Якісний код



Ми впевнені, що Ви уже встигли пережити муки від пропущеної одного разу крапки з комою і переживати ці враження ще раз не хочете. Тому варто використовувати інструменти, які перевірятимуть правильність написаного коду.
Це – лише невелика частина того, що знадобиться знати розробникові. І, як би нам не хотілось, але єдиної інструкції за якою варто було б рухатись не існує. Проте існують педагоги, які здатні передати власний досвід, виправити помилки та допомогти у процесі освоєння такої своєрідної дисципліни.

Logos IT Academy запрошує Вас на курси веб-девелопменту, де за 10 місяців Ви опануєте необхідну базу та зможете достойно розпочати свій шлях як розробник. Приєднуйтесь!

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу