Рівні знання англійської мови для ІТ спеціаліста

Знання англійської на рівні С1 – обов'язково для ІТ спеціаліста. Не думай, що в процесі безкінечного загуглювання в «перекладачах» по слову, використання технічного словника та короткострокового запам'ятовування основних ІТ термінів англійською ти зможеш опанувати мову на належному рівні.
Знання англійської на рівні С1 – обов'язково для ІТ спеціаліста. Не думай, що в процесі безкінечного загуглювання в «перекладачах» по слову, використання технічного словника та короткострокового запам'ятовування основних ІТ термінів англійською ти зможеш опанувати мову на належному рівні. Так не буде, бо вивчення мови – це комплексний процес, який передбачає витрату певного часу, поступового нашаровування знань та ускладнення тем.

Не можна досконало використовувати технічну ІТ англійську, не знаючи розмовної. Це омана, за яку хапаються айтішники, які не вважають себе поліглотами, та ледачі Java розробники. До того ж, не володіючи ІТ англійською, ти втрачаєш ще безліч переваг, які б стали у нагоді на початку твоєї кар'єри ІТ розробника. Ключові з них описані в цій статті.
Хочеш стати Front-end розробником?
1. Шукай відповіді в Google англійською
В Google можна знайти відповіді на всі запитання, які не знає айтішник-початківець. Але для цього треба правильно гуглити.

Починай запитання з «How to…» для того, щоб отримати якісну та повну відповідь. Використовуй також інструмент Stack Overflow. Це спеціальна допоміжна для програмістів та розробників платформа, де зібрані всі запитання і відповіді Java, які колись виникали в розробників. Утім, є одне «але»: всі запитання ставляться англійською. Відповіді так само описані англійською з використанням ІТ термінів та професійних мовленнєвих зворотів.
2. Читай ІТ літературу англійською
Так склалося, що мова ІТ спеціалістів англійська, і рідна мова написання книжок про програмування – англійська. Відповідно, всі інноваційні книжки, методичні довідники, посібники – все, що потрібно для якісної роботи розробником – англійською мовою.

Звісно, можна пошукати в тому ж Google кострубаті переклади українською чи російською мовами, але ж ти і сам розумієш, що новатором в цьому випадку точно не станеш, через що втратиш вигідну позицію на ринку, і станеш менш конкурентноздатним, ніж твої колеги, які володіють ІТ англійською та читають всю інноваційну літературу.
3. Спілкуйся на ІТ форумах англійською
Це якраз той випадок, коли розробнику потрібна не лише професійна ІТ англійська, а й розмовна, адже найцінніші поради ми отримуємо від людей.

На форумах збирається весь прогресивний ІТ бомонд і змішується з допитливими новачками, які шукають відповіді. Знайти ці відповіді можна лише увійшовши в контакт з більш досвідченими розробниками та поставивши їм коректні запитання англійською мовою. Найчастіше відповіді, які ти можеш отримати від них – найцінніші, тому що вони нетипові й допомагають вирішити саме твою проблему з кодом.

Крім цього, якщо ти дійсно добре знаєш англійську і можеш вільно спілкуватися зі своїм старшим «наставником», він може більш глибоко пояснити тобі нюанси тієї чи іншої проблеми, дати додаткові знання та навички, які можна отримати лише з досвіду і які ніде в книгах ти не вичитаєш. Шлях до такої унікальної нагоди вчитися, аби знати деталі, лежить лише через знання розмовної і професійної ІТ англійської.
курси Frontend розробки
4. Долучайся до проектів Open Source англійською
Всі топові Open Source проекти, такі як Tensorflow, Hyperledger Node.js та інші, представлені англійською мовою. Вони розробляються, популяризуються та використовуються винятково англійською. Безперечно, ти можеш і не долучатися до їх світу, вважати, що тобі це не потрібно, але в такому випадку чи станеш ті дійсним фахівцем в ІТ, якщо уникатимеш складнощів? Та й чи варто уникати цікавих проектів лише через незнання мови? Це не та проблема, від якої потрібно ховатися. Краще гарно вивчи англійську і доведи, що твоя участь в Open Source проектах не просто важлива, а необхідна, і що саме ТВОЯ участь вдосконалить та зробить їх більше прогресивними.
безкоштовний курс Frontend розробки
5. Вивчай технічну документацію англійською
Звикай до того, що всі інструктажі й технічна документація до ПЗ написана англійською мовою. Всі договори із замовниками та довідники з технічними завданнями до них складаються англійською. Уяви, що може трапитися, якщо ти неправильно зрозумієш технічне завдання і почнеш все робити не так? Поки до тебе дійде, що саме ти неправильно зрозумів, чи тобі скаже про це хтось з колег в команді, можеш втратити багато часу, озлобити клієнта підставити команду та й себе осоромити. Тому важливо, щоб рівень твоєї англійською мови дозволяв впевнено читати таку технічну документацію, і головне – правильно розуміти нюанси ТЗ одразу ж англійською, але не перекладати в голові на рідну мову, бо таким чином ти неодмінно стикнешся зі недосконалістю перекладу і втратою важливих деталей, які можуть стати роковими в твоїй кар'єрі розробника.
Починати вчити ІТ англійську потрібно трьома паралельними шляхами:

  • По-перше, зареєструйся на курси ІТ англійської від Logos Language Academy, бо саме тут ти матимеш готовий покроковий план вивчання мови зі збіркою та детальним опрацюванням усіх необхідних тем, які знадобляться тобі у роботі розробником.
  • По-друге, починай вчити англійську мову з базових навичок самостійними кроками: граматика, синтаксис, фонетика тощо.
  • По-третє, самостійно починай читати спершу нескладну технічну літературу, дивитися фільми на ІТ тематику, слухати музику, розробляти мовний апарат англомовними скоромовками і т.д. І лише після того, коли ти почнеш розуміти просту англійську мову, ускладнюй задачу, спілкуючись на форумах з англомовними айтішниками та читай більш складні професійні книжки, де вже не просто розбираються уривки коду, а словесно описується технічний процес, обов'язково інноваційний, щоб ще й від ринку не відставати.

Резюмуємо:

- Визнач безкоштовно рівень англійської та стартуй навчання
- Реєструйся на курси Frontend розробки
- Реєструйся на безкоштовний курс Frontend розробки

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.

Як досягнути рівня англійської С1

Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу