Чим відрізняються Frontend vs. backend технології

Фронтенд - все, що браузер може читати, виводити на екран і/або запускати. Тобто це HTML, CSS і JavaScript. Бекенд - все, що працює на сервері, тобто «не в браузері» або на комп'ютері, підключеному до мережі (зазвичай до Інтернету), який відповідає на повідомлення від інших комп'ютерів.
Для бекенду ви можете використовувати будь-які інструменти, доступні на вашому сервері (який, по суті, є просто комп'ютером, налаштованим для відповідей на повідомлення). Це означає, що ви можете використовувати будь-якиу універсальну мову програмування: Ruby, PHP, Python, Java, JavaScript/Node, bash. Це також означає, що ви можете використовувати системи управління базами даних, такі як MySQL, PostgreSQL, MongoDB, Cassandra, Redis, Memcached.
Хочеш стати Front-end розробником?

Що можна створювати?

Автономний фронтенд - веб-додаткам, які ви збираєтеся створювати, підключення до мережі буде потрібне все менше і менше.

Прогресивні веб-додатки завантажуються лише один раз і працюють (майже) завжди. Ви можете зберігати базу даних в браузері. У деяких випадках вашим додаткам потрібен бекенд тільки при першому завантаженні, а потім лише для синхронізації/захисту даних. Такий рівень означає, що велика частина логіки додатка знаходиться безпосередньо в клієнті.

Легкий бекенд. Бекенд, в свою чергу, стає легше і легше. Такі технології, як сховища документів і графові бази даних, призводять до скорочення кількості звернень до бекенду для повторного агрегування даних. Завдання клієнта - уточнити, які дані йому потрібні або витягти всі різні фрагменти даних, які йому потрібні.

Зараз можна створювати бекенд-сервіси, які працюють не постійно, а лише тоді, коли вони потрібні, завдяки безсерверній архітектурі.
Розмиті межі
Обчислювальні завдання тепер можна переміщати між фронтендом і бекендом. Залежно від виду програми можна зробити так, щоб обчислення проводилися або в клієнті, або на сервері.

Кожен з варіантів має свої плюси і мінуси. Сервер - середовище більш стабільне, має менше невідомих, але йому постійно потрібно підключення до мережі. Деякі користувачі використовують останні версії браузерів, і їм вигідніше використовувати клієнтські програми, які і роблять велику частину роботи, і можуть похвалитися красивим інтерфейсом, але тоді ви відштовхнете користувачів, які не використовують новітні браузери і високошвидкісне підключення до Інтернету.

Багато незрозумілих термінів? У будь-якому випадку, добре, що є, з чого вибирати. Головне - вибирати саме те, що найкраще підходить для вас. А спеціалісти IT академії Logos допоможуть із вибором, стартуй у світі програмування.

Є два варіанти розпочати розвиток в Frontend розробці:

- Безкоштовний тест драйв професії Frontend розробника →
- Платний комплексний курс Frontend Developer →

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу