Що таке CMS сайту?

Content management system, CMS або система управління сайтом – це веб-сервіс, який використовують для організації процесу створення, редагування та керування контентом на сайті.
Content management system, CMS або система управління сайтом – це веб-сервіс, який використовують для організації процесу створення, редагування та керування контентом на сайті.

Основними функціями сучасних CMS є:

  • Генерування веб-сторінки за запитом користувача
  • Керування графічними і текстовими блоками контенту на сайті, надаючи користувачу зручний інтерфейс для роботи з контентом
  • Забезпечення зручними інструментами зберігання та оприлюднення інформації на сайті
  • Автоматизація процесів розташування інформації в базах даних та її оприлюднення в коді HTML
  • Показ веб-сторінки для редагування верстальником чи розробником
  • Забезпечення інструменти для видалення контенту з сайту

І це далеко не повний перелік того, що роблять ці системи. Зокрема, вони також відповідають за модульну архітектуру сайту, яка складається з динамічних та статичних модулів. Динамічні – такі як меню, блог, запити, статистика відвідувань, гостьова книга та інші. Статичні – це головна, про нас, контакти тощо.

Найчастіше CMS використовують для створення блогів, сторінок-візитівок, нескладних лендингів, словом, конструкцій, які спрямовані на користувачів, майже не знайомих з програмуванням та готових до споживання легко доступної інформації.

CMS бувають платними й безкоштовними.
Хочеш стати Front-end розробником?
За відомостями сервісу аналізу ІТ галузі itrack, у 2022 році пріоритети ІТ галузі щодо використання CMS змінились. Тому пропонуємо ТОП-5 CMS, які посіли ключові місяця в рейтингу найпопулярніших у 2021 році.

Опитування відбувалося серед 4 951 946 доменів. З них 71,9% відповіли за 30 секунд, а наявна CMS була у 20,9% доменів. Доля платних тиражних CMS – 22,5% від загальної долі наявних CMS, а доля вузько спеціалізованих* — 7,0%.

Рейтинг TOP-5 CMS для розробки сайту

1. Joomla
Безкоштовна система управління контентом сайту. Вона яскрава та зручна для користувачів, а також багатофункціональна. Надає постійні зручні оновлення та робить це оперативно й вчасно.
2. Drupal
Безкоштовна CMS. Придатна для розробників і дуже зручна у використанні. Вона дозволяє бачити усі можливі веб-ресурси та з надзвичайною легкістю редагує контент. Якщо ти початківець в розробці – обирай саме цю систему.
3. MODx
Безкоштовна CMS. Її ключова особливість – практичність та продуктивність. Витримує безліч правок, не зависає, не допускає просідання робочого процесу при редагуванні та налаштуванні сайту. Для всіх, хто хоче працювати надмірно та оперативно ця система – ідеальний помічник.
4. WordPress
Безкоштовна CMS. Призначена здебільшого для сайтів та блогів. Це як конструктор сайтів, найпопулярніший серед не-програмістів та не-розробників. Дуже легка, функціональна, зручна при налаштуванні та порівняно надійна навіть для складно організованого сайту.
5. OpenCart
Безкоштовна CMS. Ідеально пасує для інтернет-магазинів через свою надвисоку оперативність та багатофункціональність.
Але не думай, що безкоштовні системи – гірші. Якість CMS не залежить від того, платна вона чи безкоштовна. Просто для кожного проекту є своя система. Якщо інтернет-магазин – обирай OpenCart, якщо адаптивний сайт - WordPress, якщо блог, то чому б не зупинитися на виборі Drupal для початківців?

Нижче наведений загальний рейтинг CMS на 2021 рік у відсотках та кількості опитаних доменів.

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу