Що таке HTTPS і навіщо він потрібен

Абревіатура HTTPS означає Hypertext Transfer Protocol Secure. Це розширення протоколу (спосіб передавання даних) HTTP (набір даних у вигляді гіпертекстових документів в форматі HTML за технологією «клієнт-сервер»), необхідне для підтримки шифрування з метою підвищення рівня безпеки даних.
Абревіатура HTTPS означає Hypertext Transfer Protocol Secure. Це розширення протоколу (спосіб передавання даних) HTTP (набір даних у вигляді гіпертекстових документів в форматі HTML за технологією «клієнт-сервер»), необхідне для підтримки шифрування з метою підвищення рівня безпеки даних. HTTPS розробила компанія Netscape Communications для браузера Netscape Navigator у 1994 році.
Хочеш стати Front-end розробником?

Навіщо потрібен HTTPS

Основні функції, які виконує HTTPS стосуються забезпечення безпеки всіх даних, які передаються з комп'ютера на комп'ютер, від сніферських атак (мережеве перехоплення).

Окрім цього, цей протокол виконує ще й такі функції:

  • Обмін інформацією через технологію «клієнт-сервер»;
  • Підключення до веб-ресурсів (браузерів);
  • Передача інформації через інші протоколи, не такі складні, як, наприклад, WebDAV чи SOAP;
  • Шифрування та розшифрування інформації за допомогою симетричних криптосхем (варіант шифрування даних).

Як встановити HTTPS
Спочатку потрібно підготувати веб-сервер для обробки HTTPS з'єднань. Адміністратор має отримати і встановити в систему сертифікат відкритого ключа (SSL сертифікат) для цього веб-сервера.

У TLS (протокол захисту транспортного рівня) використовується як асиметрична схема шифрування (для вироблення загального секретного ключа), так і симетрична (для обміну даними, зашифрованими загальним ключем).

Сертифікат відкритого ключа підтверджує те, що цей ключ належить конкретному власнику сайту. Сертифікат відкритого ключа та сам відкритий ключ надсилаються клієнту при встановленні з'єднання.

Ключ закритого типу використовується для розшифрування повідомлень від клієнта.
HTTPS у побуті
Сьогодні зловмисники, які вигадують фіктивні сайти, цуплять інформацію, зламують сайти компаній з метою отримати реквізити банківських карток їхніх клієнтів та скоюють інші подібні кібернетичні злочини, стали більш організованими та уважними.

Тому використання протоколу HTTPS автоматично «відсіює» сайти-привиди, оскільки передбачає автоматичну перевірку сервера на «справжність», тобто гарантується, що ти потрапляєш саме на той сервер, на якій мав потрапити, а не на сервер зловмисників.

Триває реєстрація на курси Frontend розробки →

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу