Яке значення має доменна зона для пошукових систем

Доменна зона – це сукупність всіх доменів одного рівня. Вона визначає географічне розташування та напрямок діяльності сайту в контексті значимості для пошуковий систем.
Доменна зона – це сукупність всіх доменів одного рівня. Вона визначає географічне розташування та напрямок діяльності сайту в контексті значимості для пошуковий систем. Існують доменні зони верхнього та нижнього рівня відповідно до класифікації за системою доменних імен (Domain Name System).

Переважно для сайтів під бізнес-проекти та проекти державного зразка використовуються доменні зони верхнього рівня згідно з DNS.

Керує усіма доменами верхнього рівня корпорація з розподілу номерів та імен в Інтернеті ICANN, розташована в штаті Каліфорнія (США). Ця корпорація керує міжнародними доменами, а національними, закріпленими за окремою країною, керує компанія IANA.

Серед найбільш відомих міжнародних доменних зон виділяють com, biz, info та gov.
Хочеш стати Front-end розробником?
Навіщо створювалися доменні зони
Спочатку зони створювалися в залежності від напрямку діяльності користувачів. Наприклад, зона com створювалася для комерційних організацій, info – для інформаційних сайтів, net – для мережевих структур, а org – для організацій, які не потрапляють під критерії інших зон.

Однак по факту ці доменні зони можуть використовуватися без будь-яких обмежень.
Географічні доменні зони
Існують так звані доменні зони для резидентів ЄС (.eu) і для мешканців Азійського регіону (.asi). Власну доменну зону має і кожна країна, що, правда, не означає, що громадяни інших держав не можуть зареєструвати в ній свої сайти.

Наприклад, національна доменна зона України (.ua) дуже популярна в україномовних та російськомовних користувачів всього світу.
Як вибрати потрібну доменну зону
Перш за все, необхідно дати відповіді на такі запитання:

1. Чи відповідає сайт тематичним підрозділам, що існують в доменах?
2. Чи є обмеження щодо діяльності сайту або його цільової аудиторії?
3. Чи є обмеження щодо субрегіональних зон?

З огляду на отримані відповіді, ти зможеш правильно розставити пріоритети при виникненні конфліктів та вибрати необхідну для твоїх потреб доменну зону.

При виборі та реєстрації домену додатково зареєструй ще аналогічні імена, доступні і які існують у всіх зонах, щоб твої конкуренти не випередили тебе, зареєструвавши адреси, схожі з твоєю і не «живилися за твій рахунок», отримуючи твоїх клієнтів тільки через випадкову (чи навмисну) схожість доменного імені.
7 важливих порад щодо вибору доменної зони:
1. Для організації комерційного проекту, який буде працювати лише на території України (або на території будь-якої іншої, але однієї країни світу), оптимальною доменною зоною буде .com.ua (або інша доменна зона, що відповідає конкретній країні).

2. Для комерційного проекту, який буде працювати тільки на теренах Україні, що має власну зареєстровану торгову марку, пасуватиме доменна зона .ua.

3. Для компанії, яка бажає вивести бізнес за межі країни та працювати в декількох країнах одночасно як міжнародна мережева компанія на одному сайті, краще дібрати ім'я в доменній зоні .com. Але деякі компанії підлаштовуються під доменні зони різних країн, створюючи під кожну відповідний регіональний домен і створюючи окремі сайти під кожен регіон в цій країні. Наприклад, у компанії Яндекс Маркет для України домен зветься market.yandex.ua, для Росії – market.yandex.ru.

4. Якщо компанія працює в межах одного регіону, наприклад, як одноосібна філія компанії у Львові, то краще вибирати субрегіональну зону – .dp.ua.

5. Для блогів та інформаційних сайтів незалежно від місця проживання цільової аудиторії пасуватиме популярна доменна зона .com, менш поширена – org, і не дуже популярна на сьогоднішній день – info, яка, втім, підходить для створення й організації роботи блогу.

6. Ліцензованим навчальним центрам варто вибирати .edu.ua, якщо працюють вони в межах України.

7. Решта доменних зон – менш популярна, хоча бувають і добре ранжовані сайти на доменах .tv (lostfilm.tv), .fm, .info (lostfilm.info), .pro, .guru. Ці доменні зони тільки нещодавно почали набирати популярності, але вони вже впевнено тримають курс на її значне збільшення у найближчі 3-5 років.

Хочеш навчитися створювати сайти? Запрошуємо на курси Frontend розробки →

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.

Доменна зона

Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу